Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Tegevusuuringu projekti käigus koolitati tegevusuuringu juhendajateks viis õpetajakoolituse õppejõudu 09. august 2012

eduko  

Eduko programmi „Tegevusuuringu projekti“ eesmärgiks oli parendada õpetajakoolituse õppejõudude oskusi juhendada üliõpilaste praktilisi uurimusi tegevusuuringu metoodika abil ning soodustada kooli ja kõrgkooli vahelist koostööd.

 

Projektis osalesid õppejõududest, tegevõpetajatest ja üliõpilastest koosnevad töörühmad, kes töötasid konkreetse, praktikast lähtuva uurimisküsimuse lahendamisel. Projekti käigus juhendasid õppejõud üliõpilaste magistritöid, kus uurimismeetodina kasutati tegevusuuringut. Ühistel kohtumistel õpiti tundma tegevusuuringu kui ühe uurimisviisi kavandamisprotsessi loogikat ning tegevusuuringuna läbiviidava uurimistöö teoreetilisi, metodoloogilisi ja eetikaga seotud küsimusi.

 

Projekt oli peamiselt suunatud õpetajakoolituse õppejõududele, kes olid huvitatud reaalsete õpetaja igapäevatöö probleemide uurimismetoodika õppimisest. Projekti konkreetseks tulemuseks võib lugeda projekti lõpus (kevad 2012) valminud kolme magistritööd, kaks magistritööd tulevad kaitsmisele jaanuaris 2013.

 

Projekti käigus valmis E. Löfströmi poolt koostatud tegevusuuringu tugimaterjal, mille leiate siit.

 

Tegevusuuringu kui uurimismeetodi kasutamine on Eestis uudne ning seetõttu on antud projekt oluline õppimiskogemus nii osalenud õppejõududele kui ka tudengitele. Projekt oli esimene samm tegevusuuringu põhimõtete tutvustamiseks ja juurutamiseks õpetajakoolituses.

 

Tegevusuuringu projekti kohta saab lisa lugeda siit.

 

Lisainfo:

Teibi Torm

teibi.torm@archimedes.ee 

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ