Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Professor Tom Russell rõhutas praktika olulisust õpetajahariduses 10. aprill 2013

eduko  

2.-5. aprillini külastas Eestit Kanada Queen’s University õpetamise ja õppimise professor Tom Russell, kes viis läbi praktikateemalise avaliku loengu ning meistriklassi õpetajakoolituse õppejõududele. 

3. aprillil Tallinna Ülikoolis toimunud avaliku loengu teema oli „Praktika kui hea õpetamise võimalus“, kus prof Russell rääkis praktika olulisusest õpetajakoolituses.

 

4. aprillil toimus meistriklass õpetajakoolituse õppejõududele, mille fookuses oli teooria ja praktika sidumine ning kogemusest õppimine. Meistriklassis osalesid õppejõud Tallinna Ülikoolist ja Tartu Ülikoolist ning SA Noored Kooli esindajad ja koolitajad Avatud Meele Instituudist.

 

Lisaks viis prof Russell läbi konsultatsioonid Eduko konkursi „Uuenduslikud pedagoogilise praktika mudelid õpetajakoolituse esmaõppes“ osade võitjatega. Prof Margus Pedaste (TÜ) sõnul oli konsultatsioon kasulik, kuna andis kinnitust sellele, et ka mujal vaadatakse Eestis praegu väljatöötamisel olevaid ideid kui õigeid, ning pani mõtlema selle üle, millised ohud võivad varitseda nende ideede rakendamisel.

 

Tom Russelli loengut on võimalik järelvaadata siit, slaidid ning viidatud lugemismaterjalid on kättesaadavad siin.


Lisainfo:

Liisa Lumiste

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ