Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Professor Tom Russeli meistriklass õpetajakoolituse õppejõududele! 01. märts 2013

eduko  

Meistriklassi teemaks on teooria ühendamine praktikaga: mudelid ja kogemustest õppimine.

Toimumisaeg: 04.04.2013 kell 10.00 – 18.00

Toimumiskoht: Park Inn by Radisson hotell, Stuudio I seminariruum (Narva mnt 7C, Tallinn)

Osalejate arv: 20

Töökeel: inglise keel (ilma tõlketa)

 

Professor Russel tutvustab meistriklassi ise nii:

“Õpetajakoolitajate jaoks on teooria ja praktika ühendamine suur väljakutse. Konkreetsed efektiivse pedagoogika mudelid on üks võimalus probleemile läheneda. Teine lähenemine õpetab tulevasi õpetajaid kogemustest õppima. Antud meistriklassis keskendume metakognitsioonile, millel on oluline roll väljakujunenud õpetamisharjumuste identifitseerimisel ning nende sidumisel meie arusaamadega õpetamisest ja õppimisest. Lisaks käsitleme reflektiivse praktika teemat ja räägime vaatlemise õppimise olulisusest esmases õpetajahariduses.


Professor Russeli artiklitega saab tutvuda siin.

Meistriklassis osalemine on tasuta.

Meistriklassi saab registreerida kuni 28.03 (kaasa arvatud) aadressil liisa.lumiste@archimedes.ee.


Professor Tom Russel on Queen`s University haridusteaduskonnas õpetanud 1977. aastast. Ta loeb kursuseid tegevusuuringust ja õpetamismetooditest ning juhendab tudengite praktikat. Tema uurimisfookuses on õpetama õppimine ja see, kuidas õpetajad lähtuvalt kogemustest õpitust parandavad oma õpetamist. Ta on eriti huvitatud, kuidas algajad õpetajad õpivad oma praktika ja esimese õpetamise aasta kogemusest.

 

Prof Russell on paljude raamatute kaasautor, muuhulgas: Beginning Teaching: Stories from the Classroom (Springer, 2012), Self-Studies of Science Teacher Education Practices (Springer, 2012), Enacting a Pedagogy of Teacher Education (Routledge, 2007) ja International Handbook of Self-Study of Teaching and Teacher Education Practices (Kluwer, 2004). Alates 2005. aastast on ta ajakirja Studying Teacher Education (Routledge) kaasautor.

Eduko programmi meistriklassid on koolitused, mis on avatud kõigile õpetajakoolituse õppejõududele ja didaktikutele, kes otsivad uusimat teavet ja meetodeid, mille abil oma loengutes ja seminarides erinevaid õpetajahariduse teemasid praktiliselt käsitleda. Meistriklass on kogemuste vahetamise koht, mis annab võimaluse aruteludeks ja õppimiseks.

Meistriklassi korraldamist Eduko programmi raames toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

 

Lisainfo:

Liisa Lumiste

liisa.lumiste@archimedes.ee

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ