Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Õppevahendite laat andis ideid 25. märts 2011

eduko  

Tallinna Ülikoolis toimus 23. märtsil õppevahendite laat. Keskpäeval jagus Mare õppehoone aatriumisse vaatajaid, küsijaid-ostjaid iga väljapaneku juurde. Tegevõpetajad ning tudengid tutvustasid ja müüsid enda loodud õppevahendeid ja -õppemänge, mis aitavad ainetunde põnevamaks muuta.

 

Müük müügiks, õppevahendeid pakuti kohati tõesti sümboolse summa eest, aga ennekõike on taolise laada eesmärk olla ideede ja kogemuste saamise ning vahetamise paigaks. Varasematel aastatel korraldati õppevahendite laata TLÜ Haapsalu Kolledžis.

Tallinnas tutvustasid 20 õpetajat, õppejõudu ja tudengit enda loodud õppemänge, töölehti, materjale ja põnevaid õpetamisviise. Sai tutvuda keskkonna- ja maailmahariduse arengutega, oma materjale tutvustasid Kumu hariduskeskus ning Eesti Väitlusselts.

Õppevahendeid pakuti kõikidele kooliastmetele, rohkem siiski alg- ja keskastmele. Mõned näited.

 

Ciconia Õppemängud OÜ poolt pakuti mänge, mis on loodud kasutamiseks I ja II kooliastme erinevates õppetundides, aga ka lasteaia viimases rühmas. Õppemängudes on lõimitud erinevaid õppeaineid ja teemasid. Mängud võimaldavad suunata õpilasi iseseisvale tööle, sest sisaldavad mängujuhendeid ja kontroll-lehti. Täpsemalt saab nendega tutvuda http://www.oppemangud.ee/E-pood

Taimi Jürgenstein ja  Uuve Jakimainen tutvustasid õppemängu "Tunne Järvamaad", mis valmis aastal 2009 Järvamaa algklassiõpetajate ja lasteaednike ühistööna.
Geograafia õppemängude laua juures askeldas Kairi Jaaksaar. Doomino ja mängukaartide abil sai tundma õppida nii Euroopa riike kui Eesti paiku. Tema sõnul võttis ühe mängukomplekti koostamine aega 5-6 tundi, kõige ajamahukam on väikeste kohanimekaardikeste kiletamine. Aga kiletamata ei saa, muidu oleks mäng kahe-kolme korraga kasutamiskõlbmatu.

 

Õppematerjalidest jäid silma ruumilised õppevahendid arhitektuurimudelite näol, mida kasutada kunsti, käsitöö, ajaloo või koduloo tunnis. Või näiteks kogumik "Töökogemusi lasteaiaõpetajalt", koostatud Põltsamaa MARI lasteaia õpetajate poolt. Kogumikust leiab õppemänge, häälikuseade tunnikonspekte, erinevate õppetegevuste konspekte, peokavasid ja laule mudilastele

 

Eesti Väitlusseltsi laua juures oli sagimist küll vähem, kuid soovijatele tutvustati väitlusõpikut ja töövihikut ning räägiti, kuidas erinevates õppeainetes (nt ajalugu, kirjandus, ühiskonnaõpetus) kasutada väitluse meetodeid.

 

Allikas: http://koolielu.ee/pg/info/readnews/111254

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ