Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

OHHOO! konkurss tõi välja koostöövormid hariduses 06. juuli 2012

eduko  

Ägedate haridusideede konkurss OHHOO! annab tänavu välja viis võrdset peapreemiat. 500-euroste auhindade saajad valiti 145 esitatud kandidaadi seast.

 

Žürii liige, aasta õpetaja 2011 Birgy Lorenz hindas kõrgelt Tallinna Liivamäe lasteaia ning staabi- ja sidepataljoni alates 2005. aastast kestnud ajateenijate ja lasteaialaste vastastikuste külaskäikude ja ühisürituste traditsiooni. “Käskude ja keeldudega ei õpita oma kodu, riiki ja kogukonda armastama ning sellest hoolima, seda tuleb kogeda maast madalast alates,” selgitas Lorenz algatust.

 

Eesti väitlusseltsi juhist hindajale Margo Loorile jäi silma Kadrina keskkoolist alguse saanud CAD-joonestamise võitlus CADrina. “Mitmeaastane ajalugu näitab, et ürituse vastu on ilmselgelt huvi ja vajadust. Kindlasti on tegemist ideega, mis väärib levitamist üle riigi.”

 

Lisaks eelpool nimetatutele osutusid võitjaks veel üle-Eestiline õpilasvahetus VeniVidiVici, Põltsamaa ühisgümnaasiumi keemia õpikoda ASi Põltsamaa Felix mikrobioloogialaboris ning Viljandi Paalalinna gümnaasiumi õpilaste välja töötatud loodusteaduslik videoklippide ja
õppevahendite portaal TeemeKeemiat.eu. 150-eurose ergutuspreemia said Tallinna inglise kolledži vanemate akadeemia, Rõuge valla koolilõpetajate õpiklubi ning Ardu kooli värkstuba.

 

“Mul oleks hea meel olla ükskõik millise konkursile esitatud haridusorganisatsiooni õppur, õpetaja või lapsevanem,“ lausus Margo Loor väitlusseltsist. “Ei leidnud algatust, mis ei oleks konkursile sobinud,” lisas žürii liige Birgy Lorenz, kes hindamisel lähtus ennekõike lapsekesksusest, koostöö sisulisusest ning uudsusest ja omanäolisusest.

 

OHHOO! on ägedate haridusideede konkurss, mis otsib lasteaedadest ja koolidest üle Eesti nutikaid ideid, toredaid traditsioone ja pühendunud inimesi. Selleaastase konkursi eesmärk on koondada järgimist väärt koostööprojekte ning nende tutvustamise kaudu innustada ka teisi haarama initsiatiivi millegi üheskoos ära tegemiseks. Esitatud algatusi hindasid aasta õpetaja 2011 Birgy Lorenz, Eesti väitlusseltsi juht Margo Loor, OHHOO! konkursi korraldaja Monika Maamägi sihtasutusest Archimedes ning kommunikatsiooniekspert Liisa Past.

 

OHHOO! konkurssi korraldab haridusteaduse ja õpetajakoolituse edendamise programm Eduko. Programmi viib ellu SA Archimedes ja rahastab Euroopa Sotsiaalfond.


Lisainfo:

Monika Maamägi, OHHOO! konkursi korraldaja

SA Archimedes, Eduko büroo

Tel 527 8037, 699 9394

ohhoo@ohhoo.ee

www.ohhoo.ee

 

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ