Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Lihtsad lahendused tõid võidu ägedate haridusideede konkursil 08. juuni 2011

eduko  

Ägedate haridusideede konkursi OHHOO! žürii valis 233 esitatud kandidaadi seast võitjaks Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi informaatikaõpetaja Edmund Laugassoni. Lisaks on auhinna välja teeninud Pärnu Hansagümnaasiumi õpilased ja õpetajad, Põlvamaa Krootuse põhikool ning MTÜ Rosma Haridusselts. 

 

„Laugasson näitas tõeliselt innovaatilist hoiakut. Just see  mind vaimustaski,” lausus žürii liige kirjanik Sass Henno võitja kohta, kes on koolis sisse viinud mitme lihtsad tehnoloogilised uuendused alates elektroonilisest koolikellast ja internetipõhisest kooliraadiost kuni uute tehniliste platvormide juurutamiseni õppetöös. Võidusumma 400 eurot võib Laugasson kasutada enesearenduseks või ühistegevusteks koolis. 

 

Võrdsete 200-euroste auhindadega märgiti ära kolm kandidaati. Pärnu Hansagümnaasiumi õpetajad ja koolipere pälvisid žürii tähelepanu 10. klassi üleminekueksamiks näidendi loomise ja lavale toomisega. Auhinnati ka Põlvamaa Krootuse põhikooli öölugemise traditsiooni, kus õpilased veedavad igal aastal esimese semestri viimase öö koolimajas lugedes ning arutledes, mängides ja võisteldes. Kolmandaks toodi OHHOO! konkursil esile MTÜ Rosma Haridusselts, millele kuulub kool ja lasteaed, lapsi ja vanemaid kaasava perekonverentsiga. 

 

“Rõõmsaks tegi teadmine, et Eesti õpetajatel on piisavalt loovust teha midagi tavapärasest erinevat,” selgitas žüriis osalenud innovaatiline õpetaja 2010 Kaie Mei. Ta täpsustas, et hindas kõrgelt lahendusi, mis säästsid inimesi ja ressursse, keskendusid koostööle ning uudsusele. 

 

OHHOO! konkursile, mis otsis lastaedadest ja koolidest nutikaid ideid, toredaid traditsioone ja pühendunud inimesi, mis on eeskujuks kogu Eestile, esitati kokku 233 kandidaati. Neist pea veerand olid traditsioonid ja sündmused, kuid palju esitati ka uudseid lahendusi, õpilasi, õpetajaid ning teisi kooliga seotud inimesi. 

 

OHHOO! konkursile sai kandidaadina üles seada nii inimesi, ettevõtmisi, lahendusi,  tegevusi, traditsioone kui ka terve õppeasutuse ning hinnati esitatu uuenduslikkust, nutikust ja mõju koolile või lasteaiale. Žüriisse kuulusid kirjanik Sass Henno, Innovaatiline õpetaja 2010 Kaie Mei Rocca al Mare Koolist ja SA Archimedes esindajad. 

 

OHHOO! konkurssi korraldas haridusteaduse ja õpetajakoolituse edendamise programm Eduko. Programmi viib ellu SA Archimedes ja rahastab Euroopa Sotsiaalfond. 

 

Lisainformatsioon:

Monika Maamägi

SA Archimedes, Eduko büroo

Tel 699 9394, 52 78 037

ohhoo@ohhoo.ee 

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ