Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Eesti esimene meediakasvatuse konverents 14. oktoober 2011

eduko  
Tallinna Pedagoogiline Seminar koostöös haridusteaduse ja õpetajakoolituse edendamise programmiga Eduko kutsub lasteaiaõpetajaid 10. novembril 2011 meediakasvatuse konverentsile "Laps ja muutuv õpikeskkond".

 

KONVERENTSI KAVA

10.30-11.00 registreerimine ja tervituskohv

 

11.00-13.15 PLENAARSESSIOON (moderaatorid Sirje Almann ja Kristi Vinter)

11.00-11.30 Avasõnad, Sirje Almann (TPS alushariduse ja täiendusõppe osakonna juhataja)

11.30-12.00 Kristi Vinter (TPS meediakasvatuse lektor, TLÜ kasvatusteaduste doktorant) -

Esimesed sammud väikeste laste meediakasvatuses Eestis”

12.00-12.30 Prof. Veronika Kalmus (TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi meediauuringute professor, EU Kids Online Eesti projektitiimi juht) - “Eesti lapsed internetis: ülevaade uurimuse EU Kids Online tulemustest”

12.30-12.45 Deivi Pard (Vääna Mõisakooli lasteaiaõpetaja, Tallinna Ülikooli kasvatusteaduste magistrant) - “Laste abil õpetajast meediakasvatajaks”

12.45-13.00 Elyna Nevski (AS Emor IT-haldusjuht, Laagri Lasteaia IT-spetsialist, MA

multimeedia ja õpisüsteemid erialal) - “Haridustehnoloog lasteaias!?”

13.00-13.15 Kati Vinter (Tallinna Tehnikaülikooli intellektuaalomandi spetsialist, MA

infoteadustes) “Mida võiks õpetaja teada autoriõigustest?”

13.15-14.15 lõuna

 

14.15-15.45 TÖÖTOAD

1. TÖÖTUBA: Meediat õpid paremini mõistma seda ise luues

LÄBIVIIJA: Elyna Nevski (AS Emor IT-haldusjuht, Laagri Lasteaia IT-spetsialist, MA multimeedia ja õpisüsteemid erialal) (50 inimest)

Tule vaata kuidas 5-6aastased lapsed ise multifilmi tegid ning tutvu põneva helimaailmaga. Töötoas kuulame ja mõtiskleme selle üle, kuidas helid meid mõjutavad, kuulame ja kuulatame ning oleme ise HeliLoojad.

2. TÖÖTUBA: Planeerime meediakasvatust!

LÄBIVIIJA: Deivi Pard (Vääna Mõisakooli lasteaiaõpetaja, Tallinna Ülikooli kasvatusteaduste magistrant) (20 inimest)

Töötoas planeerime meediakasvatuse tegevusi lasteaiaõpetajale tuttaval viisil. Läbime väikestes gruppides koos, samm-sammult, tegevuse planeerimise tee. Töötoa lõpetame lõbusa filmilaenguga - vaatame ja analüüsime lastega tehtud filme ja muud põnevat! Iga osaleja saab kaasa töötoas valminud meediakasvatuse tegevuste plaanid ning meediakasvatuse praktika lasteaias võib alata!!!

3. TÖÖTUBA: Ekraaniga silmitsi

LÄBIVIIJAD: Kaire Kollom (Tallinna Pedagoogilse Seminari lektor, Tabasalu Lasteaed Tibutare õppealajuhataja), Merle Urblepp (Laagri Lasteaia õpetaja) (20 inimest)

Töötoas hoiame pilgud ekraanil ja avastame ühiselt erinevaid võimalusi, kuidas lastepoolt armastatud multifilmid võivad olla enamat kui meelelahutus. Siin saad usaldada õppimisel eelkõige oma silmi. Arutleme väärtuskasvatuse, emotsionaalse kasvatuse ja lõimimise üle ning lisaks sellele tagame osalejatele energiatandva multifilmilaengu!!!

4. TÖÖTUBA: Räägime fotodest: ajalehed ja ajakirjad!

LÄBIVIIJAD: Esta Tubalkain (Tallinna Linnupesa Lasteaia õpetaja) ja Ene-Ly Lehtmaa (Harku Lasteaia õpetaja) (20 inimest)

Töötoas saad sirvida hulgaliselt ajalehti ja ajakirju, pildistada ning kogeda omal nahal seda, kuidas fotod püüavad meid veenda ja emotsionaalselt mõjustada. Ja see pole kaugeltki kõik! Eelkõige püüame ühiselt vahvaid tegevusi planeerides ja praktiseerides jõuda selgusele, kuidas seda kõike toredalt ja arendavalt lastega kasutada! Töötoast ei puudu ka filmivaatamine!

5. TÖÖTUBA: Tähelepanu! Valmis olla! REKLAAM!

LÄBIVIIJAD: Astrid Randoja (Tallinna Lasteaed Sipsik õpetaja) ja Maiki Liivas (Tallinna Lasteaed Sipsik õpetaja, MA alushariduse pedagoog-nõustaja erialal) (20 inimest)

Reklaam on nagu kalapüük – aga kas olete mõelnud, kes ikkagi on kalamees ja kes on konksu otsas? Mida kasutatakse söödaks ja miks see nii ahvatlev tundub? Nendele ja paljudele teistele reklaamimaailma puudutavatele küsimustele otsimegi vastuseid. Töötoas toimetame piltide ja helidega. Tegevuste kaudu proovime teada saada mis tähendab olla kalamees ja mida võiks tunda kala konksu otsas. Oot-oot, filmi vaatame ikka ka! :)15.30-16.00 kohvipaus

 

16.00-17.00 TÖÖTUBADE KOKKUVÕTTED, KONVERENTSI LÕPETAMINE

 

Konverentsil osalemine on tasuta, kuid eelregistreerumisega!

Registreerumine toimub e-posti aadressil: konverents10.11@tps.edu.ee 7. novembrini või kuni kohti jätkub.

Registreerimisel lisage palun e-kirjale informatsioon töötoa kohta, kus soovite osaleda. Kohtade arv töötubades on piiratud ning osaleda saab registreerumise alusel ühes töötoas!

 

Täpsem informatsioon: Eva Tulvi, telefon 639 1750.

Kommentaarid: 1

Soovin osaleda. Konverents "Laps ja muutuv õpikeskkond", töötuba 2.
Tatjana Lilla. Tartumaa  |  07. november 2011

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ