Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Kutse: Professor Tom Russelli avalik loeng "Praktika kui hea õpetamise võimalus" 01. märts 2013

eduko  
Olete oodatud Queen`s University (Kanada) õpetamise ja õppimise professori Tom Russelli avalikule loengule "Praktika kui hea õpetamise võimalus" 3. aprillil kell 16.00 Tallinna Ülikoolis ruumis M-218 (Uus-Sadama 5). Loeng kantakse telesillana üle Tartu Ülikooli ruumi Salme 1a-214(aula).

Loengu sihtrühmaks on õpetajad ning ülikooli õpetajakoolituse õppejõud ja üliõpilased.


Prof Russel ütleb loengu sissejuhatuseks: „Õpetajahariduse praktika tegevused peavad lähtuma kõigest, mida mõistame hea õpetamise all. Nii, nagu me valmistame ette tunde klassiruumis, samuti tuleb planeerida ette ka õpetamist. Oluline on luua positiivne isiklik kontakt. Me peame kuulama ja jälgima, kuidas noor õpetaja käitub keerulistes ja ootamatutes olukordades. Samuti peame rakendama metakognitsiooni, jälgides tähelepanelikult, kuidas noor õpetaja vaatleb ja võtab vastutuse isiklikest kogemustest õppida. Viimaseks: et praktika jaoks ette nähtud limiteeritud aega kõige efektiivsemalt kasutada, peame õpetama oma õpilasi, kuidas veel paremini õppida oma kogemustest.

Tom Russelli artiklitega on võimalik tutvuda siin.

 

Professor Tom Russel on Queen`s University haridusteaduskonnas õpetanud 1977. aastast. Ta loeb kursuseid tegevusuuringust ja õpetamismetooditest ning juhendab tudengite praktikat. Tema uurimisfookuses on õpetama õppimine ja see, kuidas õpetajad lähtuvalt kogemustest õpitust parandavad oma õpetamist. Ta on eriti huvitatud, kuidas algajad õpetajad õpivad oma praktika ja esimese õpetamise aasta kogemusest.

 

Prof Russell on paljude raamatute kaasautor, muuhulgas: Beginning Teaching: Stories from the Classroom (Springer, 2012), Self-Studies of Science Teacher Education Practices (Springer, 2012), Enacting a Pedagogy of Teacher Education (Routledge, 2007) ja International Handbook of Self-Study of Teaching and Teacher Education Practices (Kluwer, 2004). Alates 2005. aastast on ta ajakirja Studying Teacher Education (Routledge) kaasautor.

 

Loengus on sünkroontõlge inglise keelest eesti keelde (ainult Tallinna Ülikoolis).

 

Loengule saab registreeruda  siin.

Loeng on kõikidele osalejatele tasuta.

 

Loengu korraldamist Eduko programmi raames toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.Lisainfo:
--
Liisa Lumiste
 
Eduko koordinaator
SA Archimedes
Koidula 13A, 10125 Tallinn
+ 372 56 918 014, Skype liisa85
http://eduko.archimedes.ee/

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ