Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Eduko motivatsioonitalgud "Kuidas õppida ja õpetada?" 03. aprill 2014

eduko  Registreerumine
Täida ära registreerimisvorm. Registreeri kohe, sest osalejate arv on piiratud! 

Registreerimisvorm on avatud 8. mai õhtuni. 


Kuidas saab kohale ja tagasi? 
Bussid väljuvad nii Tallinnast kui Tartust ning viivad osalejad ka tagasi.  


Palju see maksab?
Kogu üritus, sh ka majutus ning transport on tasuta!

Ajakava

Reede, 9. mai
Laupäev, 10. mai
10:30 Buss väljub Tallinnast (Mere pst, V
Vene kultuurikeskuse ees)
11.00 Buss väljub Tartust  (Vanemuise parklast)
12:30 Saabumine  
13:30 Lõuna  
14:00 Motiveerivad töötoad (2tk) 
16:00 Paus  
16:30 Motiveerivad töötoad jätkuvad  (2tk) 
18:30 Õhtusöök  
 20:00 Meelelahtutus ja ansambel Kruuv
Õhtu on teie enda sisustada! 

8:30 äratus
9:00 Hommikusöök  
10:00 Motiveerivad töötoad (2tk) 
12:30 Lõuna  
13:00 Lahkumine, saabumine Tallinnasse 
ja Tartusse ~15:00  


Esimese päeva töötoad 

Töötoad toimuvad kahele grupile korraga 2x1h nii, et iga grupp saab käia läbi kõik töötoad (alguses esimeses, pärast pausi teises). Teemadeks ning läbiviijateks on:


1. 
"Õppija digivahend tunnis: kas keelatud vahend, Facebook või …?" Jüri ja Marina Kurvits (Tallinna Ülikool).  Töötoa sisu: Mida teha õpilastega tunnis, kui igaühel on oma digivahend kaasas? Kas palume need panna kotti? Või kasutame need ära erinevate seoste, omaduste, nähtuste ja protsesside kirjeldamisel ja uurimisel, kus rõhk on õppija aktiivsusel? Kuidas peab siis muutuma õpetaja, kas ikka peab? 

2. Why to become an art educator? Läbi viib prof Tomaz Zupancic (Eesti Kunstiakadeemia külalisprofessor; töötuba inglise keeles)Töötoa sisu: If you are puzzled and confused observing two tons of brown coal instead of a beautiful painting in the art gallery, do not blame yourself – blame your art teacher. Are you wondering why we need art? Maybe you want to understand and enjoy contemporary visual art? You are not keen on observing how art passes by your life? Maybe you want even more – help children enjoy the cultural world of today? Are you interested in how art education is related to other sciences, how art education communicates with the visual, social and art world? Are you fond of tricky questions like what is the role of pine pollen in art education? Should an art educator be a member of the Mona Lisa fan club? How is art education related to the United Colors of Benetton, Edgari kohvik töötab, Nike, Levi´s, Salman Rushdie or the Pope? 


3. Suhtluskoolitus. Läbi viib Kadri Ugur (Tartu Ülikooli kommunikatsiooni- ja infoteaduste instituudi teadur)

Töötoa sisu:Seni on õpetajatele suhtlemist õpetatud nagu raamatutarkust - aga teate isegi, kui efektiivselt inimene suudab unustada kõik, mida ta raamatust või loengust õpib. Suhtlemisoskus on OSKUS, mida tuleb HARJUTADA praktiliselt - umbes nii, nagu harjutatakse maalimist, vabaviskeid või viiulimängu. Uuenenud õpetajakoolituses pakub aine "Suhtlemine ja tagasiside haridusorganisatsioonis" just sellist harjutamisvõimalust. Kursuse käigus tehakse rohkesti videotagasisidega harjutusi ja õpitakse oma suhtlemismeisterlikkust kõrvalt jälgima. Omandatud oskused kuluvad marjaks ära nii koolitöös kui elus eneses - häid kuulajaid ei ole kunagi liiga palju. 

 

4. Meeskonnatöö ja probleemilahendus. Ingrid Kõks, Kaarel Viik, Mikk Kalamees ja Mihkel Tomson - Tallinna Tehnikaülikoolo Mehaanikateaduskonna tudengid erialalt Tootearendus ja tootmistehnika. Töötoa sisu:  Selles töötoas saab igaüks proovida kätt insenerina. Läbi lihtsate meetodite ja töö vahendite õpime probleemile lahendust leidma ja harjutame kätt ka meeskonnatöös. Töötoas osalemiseks ei pea omama erilisi teadmisi ega oskuseid, vaid tähtis on osavõtt.


Teise päeva töötoad

Toimub kaks paralleelset töötuba kahele grupile:


1. Häälekoolitus Anne-Liis Polli juhendamisel (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia)
Töötoa sisu:"Häälemängud" on Anne-Liis Polli meetod hääle ja loovuse koostreenimiseks. Antud töötoas keskendutakse hääle oskuslikule ning võimalusterohkele kasutusele. Selleks aga, et töö iseenda unikaalse pilliga ei jääks pelgalt tehniliseks või kuivaks toiminguks, on sõnal "mäng" oluline tähendus. Mängu kaudu meelitame enda seest välja ürgse loomingulise jõu, mis oma spontaansuses aitab häälel vabaneda hirmust õige ja vale ees. Mängu elementideks on eesti keele häälikud. Kursusest osavõtja saab teadlikumaks oma häälest ning võimaluse hääleinstrumendil mängida. Osalejalt oodatakse julgust ning avatud meelt! 


2. Praktiline töötuba “Kuidas eksamitekst ettevalmistuda” (Signe Reppo, Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi psühholoogia eriala täiendkoolituse programmijuht).


Üritust korraldab SA Archimedese programm Eduko koostöös Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning Tallinna Tehnikaülikooliga. Kampaania läbiviimist Eduko programmi raames toetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondist. 

Kommentaarid: 11

Tere, lõpetasin just TTÜś õpingud ära, seega pole enam tudengi staatuses, aga mul on huvi õpetamise vastu kas ma võin teie poolt korraldatavast üritusest osa võtta? Küsin lisaks ka et kas Tallinna Teeninduskooli lõpetaja võib ka võtta osa? Ette tänades
Vitali  |  14. aprill 2014
Tere! Kahjuks on see üritus mõeldud praegustele tudengitele, kes kaaluvad õpetajahariduse omandamist magistrantuuris. Loodame, et tulevikus saame korraldada ka üritusi hetkel mitte tudengistaatust omavatele õpetajaharidusest huvilistele!
Eduko  |  15. aprill 2014
Tervist! Kas üritus on mõeldud ainult bakalaureuse tudengitele? Mina olen magistratuuri tudeng, kas mina võin osaleda ka?
Diana  |  17. aprill 2014
Tere! Üritus on eelkõige mõeldud bakalaureuseõppe tudengitele, kes mõtlevad või kaaluvad magistrantuuris jätkata õpetajahariduse õpingutega. Kui Sul on sarnased mõtted (või kõhklused, kas võiks magistris ka õpetajaametit omandada), oled oodatud.
Eduko  |  17. aprill 2014
Kas transport maksab ka midagi?
Gerda  |  21. aprill 2014
Tere! Ei, transport (buss Tallinnast või Tartust ja tagasi) on samuti tasuta.
Eduko  |  22. aprill 2014
Tere, olen Merle Karlson, kas mul sai regristreeritud või ei, infot pole selle kohta tulnud. Ka mu töökaaslane Tairi Visnapuu ootab vastust, oleks hea koos tulla. Kas saaksin mingi kindla kontakti, kust seda infot järgi uurida? Lugupidamisega, Merle Karlson
Merle  |  24. aprill 2014
Tere! Olete mõlemad kirjas. Kui pärast registreerimisvormi täitmist tuli teile kinnitus, et registreerumine õnnestus, oletegi kirjas. E-maili busside väljumisaegade jm täpsustava infoga saadame vahetult enne üritust.
Eduko  |  25. aprill 2014
Tere! Tahaksin üle küsida, kas Birgit Kerb ja Lizett Käst on ikka registreeritud?
Birgit  |  01. mai 2014
Tere! Kas ka akadeemilisel puhkusel olles võib osaleda? Plaanin kindlasti õpinguid jätkata ja talgud tunduvad põnevad.
Helen  |  06. mai 2014
Tere! Birgit Kerb ja Lizett Käst ei ole hetkel veel registreerunute nimekirjas. Ning jah, akadeemilisel puhkusel olles võib ka osaleda.
Eduko  |  07. mai 2014

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ