Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Haapsalu Kolledži korraldatud konkurss toetab põhikoolide ettevõtlikkust 14. november 2011

eduko  
27. oktoobril toimus Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis iga-aastane koolirahva ideelaat. Sel korral andis üritusele värvi õpetajatele ja klassiõpetaja eriala üliõpilastele suunatud konkursi „Olen ettevõtlik 2011” lõpetamine ja parematest parimate väljaselgitamine.

 

Konkursi eesmärgiks oli klassiõpetaja eriala üliõpilaste ja tegevõpetajate kaasabil luua õppematerjale ettevõtlikkuspädevuse kujundamiseks põhikoolides ning osalejatele vastava täiendkoolituse pakkumine. 1. oktoobriks esitati žüriile tutvumiseks ja auhinnakohtade väljaselgitamiseks õpetajate-üliõpilaste loodud projektid, mis olid nii teemade kui ka sisu poolest väga eriilmelised. Konkursil osales ühtekokku üheksa meeskonda:

  • Laulasmaa Kooli projekt „Elamusmängud” – autoriteks õpetajad Kersti Lepik ja Tiina Ojasson-Võsa
  • Paide Gümnaasiumi projekt „Fotoromaanid” – autoriteks õpetajad Riina Õun, Taimi Jürgenstein ja Kersti Varik
  • TLÜ Haapsalu Kolledži I projekt „Otsustusmäng” – autoriteks õpetajad Mariliis Lazarev, Liza Helisma ja Aire Ansen
  • Uhtna Põhikooli projekt „Seinteta kool“ – autoriteks õpetajad Sirje Rebane, Jaana Kangro, Janika Lauri ja Riina Orgus
  • Peetri Lasteaia-Põhikooli projekt „Vesi” – autoriteks õpetajad Katrin Piiriselg, Jaana Leemet, Imbi Laurma ja Katre Liivanur
  • TLÜ Haapsalu Kolledži II projekt „Märka ja mõista” – autoriteks üliõpilased Maarja Kurgpõld, Meliita Proosa, Mari Vahter ja Kadri Küttis
  • Jüri Gümnaasiumi projekt „Esmaabi” – autoriteks õpetajad Anne Kloren, Terje Papp, Riina Remmel ja Liidi Mehide
  • Kurtna Kooli projekt „Ettevõtlikkuse arendamine tööõpetuse tunnis” – autoriteks õpetajad Triin Tammur, Merle Laur ja Ülle Saluvere
  • Harkujärve Põhikooli projekt „Õpime demokraatiat” – autoriteks õpetajad Merike Randmaa, Marika Virit, Katrin Rehemäe ja Külli Riistop

Paremiku väljaselgitamiseks võttis žürii arvesse esitatud projektide uudsust, selgust ja arusaadavust, rakendatavust ning põhikooli riiklikust õppekavast tulenevate õpiväljundite saavutamist ja ettevõtlikkuse pädevuse arendatavust. Viimase kinnituse paremiku väljaselgitamisel andsid omanäolised esitlused.

 

Žürii otsusel jagunesid võidukohad järgmiselt:

I koht: Harkujärve Põhikooli projekt „Õpime demokraatiat”

II koht: Paide Gümnaasiumi projekt „Fotoromaanid”

III koht: Uhtna Põhikooli projekt „Seinteta kool”

 

Kuigi kõik konkursil osalenud projektid ei pääsenud esikolmikusse, sisaldavad need palju erinevaid võimalusi, kuidas koolitöös ettevõtlikkuspädevust arendada. Loodame, et õpetajad leiavad loodud materjalidest häid ideid ja näiteid.

 

Kõik konkursitööd on kättesaadavad Haapsalu Kolledži kodulehelt. Huvilistel on võimalik nendega tutvuda ja soovi korral ka kasutamiseks alla laadida.

 

Konkursi läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfondist rahastatav haridusteaduse ja õpetajakoolituse edendamise programm Eduko ning Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž.

 

Allikas: http://www.tlu.ee/?LangID=4&CatID=3480&ArtID=11759&action=article

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ