Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Selle aasta viimane Ideekohvik juba kolmapäeval 05. detsember 2011

eduko  

Eesti meedias on tekkinud tõsine arutelu teemal, kas tulevikus õpivad lapsed kooli asemel internetis või milliseks jääb kooli roll interneti-põhise õppe ajastul. Meile kõigile olulise teema arutamiseks ootame üliõpilasi ja õppejõude Ideekohvikusse „Erinevad generatsioonid ja põrkuvad arusaamad 21. sajandi koolis“ juba kolmapäeval 7. detsembril kell 16.30-18.15 Tallinna Ülikooli ruumis M-439.

 

Eelregistreeruda saab siin.

 

Diskussiooni algataja on seekord Sirje Klaos, kes nimetab ennast "igaveseks õppijaks". Sirje uurimuse põhisuunaks on põlvkondlikud erinevused e-õppe rakendamisel. Ta on töötanud 16 aastat matemaatika- ja informaatikaõpetajana, täiendanud ennast Soomes, alates 2001. aastast on ta Tallinna Ülikooli õppejõud ning alates 2008. aastast ka Tartu Ülikooli doktorant, tegutsedes lisaks aktiivselt õpetajate täiendkoolitajana (http://htk.tlu.ee/apple/), magistrantide juhendaja ning e-kursuste ja õpiobjektide loojana. 

 

M.Lauristin: Pool õppimisest võiks käia internetis. Postimees 26.11.11 
G. de Haan: Tuleviku koolis ei omandata enam teadmisi. Postimees 25.11.11


Diskussiooni lähtekohaks on küsimused: Millised on tänapäeva võimalused ja tegelikkus (mobiilne arvutiside, erinevused arusaamades, alaharitud ja töötud noored)? Mille suunas liigume homme (unistused ja ambitsioonid)? Kus võiksime olla 30 aasta pärast (arvamused ja ennustused)? 

 

Sirje toetub  muuhulgas enda uurimusele „Avatud klassituba“ ja hiljuti ilmunud artiklile kogumikus „Kõneldud ja elatud väärtused erinevates pedagoogilistes kultuurides“. Samuti arutleme Postimehes ilmunud arvamuslugude üle.

 

Ideekohvik on uus algatus, mis toob kokku Kasvatusteaduste Instituudi üliõpilasi, õppejõud ja valdkonnas tegutsejaid. Kohvikus arutatakse vabas ja sünergilises õhkkonnas aktuaalseid haridusprobleeme. Kohvik annab iga kord mõnele õppejõule või üliõpilasele võimaluse tutvustada ja kaasata teisi enda uurimisteema või huvitava küsimuse üle arutlema. Kohvikut toetab ESF programm Eduko.

 

Oodatud on algatused teemadeks, mida tulevastes kohvikutes käsitleda. Kohvikud hakkavad toimuma regulaarselt kolmapäeviti iga kolme nädala tagant.

 

Küsimused ja mõtted:

Edvard Ljulko, edvardl@tlu.ee, 5647 3038.

 

Kohtumiseni kohvikus!

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ