Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Hea õpetaja kuu saab avalöögi 1. oktoobril 24. september 2009

eduko  
1. oktoobril algav ja terve kuu kestev Hea õpetaja kuu toob koolidesse üle Eesti erinevaid üritusi, et väärtustada õpetaja elukutset ja innustada noori õpetajaks õppima.
„Kindlasti on igaühel mõni õpetaja, kes jääb terveks eluks meelde. Oktoobrikuu jooksul ongi aeg nendele õpetajatele aitäh öelda ja samas mõelda, mis teeb ühest õpetajast hea õpetaja,“ rääkis Hea õpetaja kuu koordinaator Alo Lõoke.

Õpetajakuu saab avapaugu 1. oktoobril kell 10, kui kõik koolid üle Eesti on oodatud korraldama kunstiõpetuse tundi, kus õpilased joonistavad head õpetajat.

„Tõenäoliselt on tegemist maailma suurima kunstiõpetuse tunniga,“ rääkis Lõoke.

Tänaseks on Hea õpetaja kuuga liitunud 80 kooli, kõigil huvitatud koolidel on võimalik veel õpetajakuu tegevustega liituda.

Oktoobrikuu on jagatud neljaks teemanädalaks:
  • koolikümblusnädalal lähevad erinevate ülikoolide õpetajakoolituse tudengid koolidesse ja lasteeaedadesse abiõpetajateks;
  • lapsevanemanädalal on koolid oodatud korraldama erinevaid üritusi lapsevanematele.
  • 19. oktoobril alguse saaval „Tagasi kooli“ nädalal on kõik vilistlased, lapsevanemad, üliõpilased ja teised tegusad kodanikud oodatud koolidesse tundi andma ja oma kogemusi jagama.
  • Oktoobrikuu viimasel nädalal on koolivaheaeg, mis annab õpilastele võimaluse osaleda Tudengivarju projektis, minna koos mõne tudengiga loengutesse ja vaadata, kuidas ülikoolielu käib.
Kogu õpetajakuu jooksul on üritusega liitunud koolides üleval „Kiida õpetajat!“ postkastid, kuhu õpilased saavad kirjutada arvamusi oma õpetajatest. Need, kes enam koolis ei käi, saavad oma endisi õpetajaid kiita elektrooniliselt õpetajakuu veebis.

Samuti toimub oktoobrikuu jooksul loominguline konkurss „Hea õpetaja“ ja veel palju huvitavaid tegemisi.

Kõigi Hea õpetaja kuu tegevustega saab end kursis hoida veebilehe www.opetajakuu.ee vahendusel.

Hea õpetaja kuud aitab läbi viia sihtasutuse Archimedes õpetajahariduse edendamise programm Eduko, mida rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondist.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ