Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Hea õpetaja kuu tõstab õpetaja aujärjele 01. oktoober 2010

eduko  

Täna algab Hea õpetaja kuu, mille eesmärk on tähtsustada õpetaja rolli Eesti ühiskonnas. Nelja nädala jooksul vaadatakse haridust nii õpilaste kui ka lapsevanemate ja õpetajakoolituse tudengite vaatenurgast.

 

"Eesti ühiskond on küps õpetajat uuesti aujärjele tõstma,” ütles Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas. Just seda näitab ka teist korda tähistatav Hea õpetaja kuu, lisas ta.

 

“Riigi tegemistest pean viimastel aastatel olulisemateks ja sümboolsemateks noore õpetaja lähtetoetuse maksmist alustavatele õpetajatele ning igal aastal sajale pedagoogikatudengile spetsiaalsete stipendiumide maksmist,” toonitas Lukas.

 

Hea õpetaja kuu eesmärgiks on väärtustada Eesti õpetajaid, tõsta õpetajate mainet ühiskonnas, edendada õpetajaharidust ja tuua rohkem helgeid päid õpetajaks õppima. Sel aastal on teemaks “Õppimine seob põlvkondi” ning seda vaadatakse läbi nelja teemanädala.

 

Mullu osales Hea õpetaja kuu tegevustes kokku 239 kooli ja lasteaaeda enam kui 62 000 õpilasega. Hea õpetaja kuu suuremateks veduriteks on SA Archimedes, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Pedagoogiline Seminar, SA Noored Kooli, ETKA ANDRAS, Eesti Õpilasesinduste Liit ja teised. Sündmuste põhikorraldajateks on  aga koolid ja lasteaiad ise.  

 

Hea õpetaja saab teoks Euroopa Sotsiaalfondi programmi Eduko toel. Õpetajakuu veebileht asub aadressil: www.opetajakuu.ee.

 

Lisainfo:

Monika Maamägi

Eduko konsultant

SA Archimedes

Mob 527 8037

monika.maamagi@archimedes.ee

 

Alo Lõoke

Hea õpetaja kuu tegevjuht

52 53 801

alo.looke@ut.ee

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ