Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Alanud Hea õpetaja kuust võtab osa rekordarv koole 05. oktoober 2011

eduko  

Oktoobris tähistatavast Hea õpetaja kuust võtab sel aastal osa rekordarv koole ja lasteaedu üle Eesti. Tänase õpetajate päeva seisuga on osalejaid 321, mis on pea poole võrra mullusest rohkem.

 

„Õppeaasta algus on hea aeg mõelda, mida saaks koolis teha teisiti ja paremini,” selgitas Tallinna Ühisgümnaasiumi inglise keele õpetaja ja Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees Margit Timakov. Ta rõhutas, et Hea õpetaja kuu jooksul on õpilastel võimalus oma õpetajale midagi positiivset öelda ja lapsevanemal end koolieluga paremini kurssi viia. “Hea õpetaja kuu on hariduse väärtustamise kuu ka palju laiemalt terves ühiskonnas.”

 

Oktoober on traditsiooniliselt Hea õpetaja kuu, mille eesmärk on väärtustada pedagoogide tööd, öelda õpetajale aitäh ja mõelda, mis teeb ühest õpetajast hea õpetaja. Kuu on jagatud neljaks teemanädalaks, mille raames tuuakse kokku õpetajad, õpilased ja lapsevanemad.

 

Hea õpetaja kuu on õppeasutustes toimuva nägu. Kuu jooksul on liitunud koolides üleval „Kiida õpetajat!“ postkastid õpetajatele tänusõnade jagamiseks, samuti on võimalik saata elektroonilist tänukaarti. Lisaks õpetajate päeva tähistamisele korraldatakse Hea õpetaja kuu raames õpetajatele tänuüritusi. Paljudes koolides kutsutakse tunde andma lastevanemad, toimuvad lahtiste uste päevad ning loengud nii õpetajatele kui ka lastevanematele. Kõigi Hea õpetaja kuu tegemistega saab end kursis hoida www.opetajakuu.ee vahendusel.

 

Hea õpetaja kuud koordineerib SA Archimedes koostöös suuremate kõrgkoolide ja erialaliitudega. Sündmuste põhikorraldajateks on aga koolid ja lasteaiad ise. Hea õpetaja kuu saab teoks Euroopa Sotsiaalfondist rahastatava programmi Eduko toel.

 

Lisainfo:

Monika Maamägi

SA Archimedes, Eduko büroo

Tel 699 9394, 527 8037

monika.maamagi@archimedes.ee

www.opetajakuu.ee

 

Margit Timakov

Tallinna Ühisgümnaasiumi inglise keele õpetaja

Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees

Tel 509 6166

margit.timakov@gmail.com

www.opetajateliit.ee

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ