Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Stipendiumid reaalteaduste õpetajakoolituse üliõpilastele 14. juuni 2012

eduko  
Bayeri teaduse ja hariduse sihtasutus avas uue rahastamisvooru Bayeri sihtasutuse stipendiumite taotlemiseks. Stipendiumifond on 200 000 eurot. Muuhulgas toetatakse reaalteaduste õpetajakoolituse üliõpilaste õppimist Saksamaal.

 

Bayeri teaduse ja hariduse sihtasutus avab stipendiumiprogrammi kuuenda vooru, mille sihiks on pakkuda noortele teadusvahetuse ja rahvusvahelise töökogemuse saamisega seotud võimalusi. See on suunatud loomingulistele noortele inimestele, kel on keskmisest kõrgemad hinded ning kes näitavad üles silmapaistvat akadeemilist ja sotsiaalset pühendumust.

 

Akadeemilises vallas saavad ambitsioonikad üliõpilased, kelle eesmärgiks on tegeleda välismaise õppeprojektiga, taotleda Otto Bayeri, Carl Duisbergi või Kurt Hanseni stipendiumi. Rahastatavate valdkondade hulka kuuluvad bioloogia, biokeemia, biotehnoloogia, bioprotsesside tehnoloogia, keemia, keemiatehnoloogia, meditsiin, farmaatsia, füüsika, statistika/biomeetria ja reaalteaduste õpetajate õpetajakoolitus. Igal aastal eraldab Bayeri sihtasutus nende stipendiumide jaoks kokku kuni 150 000 eurot.


Toetust saavad taotleda Saksamaalt pärit üliõpilased, kes soovivad veeta aega välismaal, ning teiste riikide üliõpilased, kes soovivad mõnda aega õppida Saksamaal.

 

Teadusstipendiume täiendavad Hermann Strengeri stipendiumid, mis aitavad noortel mitteakadeemilise koolitusprogrammi raames esmast töökogemust saada. Avaldusi oodatakse kaubandus-, tööstus-, teadus- ja meditsiinialal töötavatelt pühendunud praktikantidelt ning noortelt professionaalidelt, kes on kooli lõpetanud viimase kahe aasta jooksul. Selle programmiga soovib Bayeri teaduse ja hariduse sihtasutus toetada mitteakadeemilises valdkonnas tegutsevaid noori, et nad saaksid töökogemusi omandada. Sel aastal eraldab sihtasutus programmi jaoks 50 000 eurot.

 

Kõigi nelja stipendiumiprogrammi puhul saab avaldusi esitada 15. juulini 2012.

Avalduse dokumendid ja rohkem teavet Bayeri stipendiumiprogrammi kohta leiate internetiaadressilt http://www.bayer-foundations.com/.

Rahastamisotsuse teeb 2012. aasta septembris sõltumatu teaduskomitee.

 

Lisainfo:

Katharina Jansen

katharina.jansen@bayer.com

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ