Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Oktoober on Hea õpetaja kuu 25. august 2009

eduko  
Oktoobris tähistatav Hea õpetaja kuu kutsub teemakuu alguseks kõiki koole korraldama 1. oktoobril kell 10 kunstiõpetuse tunni, et kõik õpilased saaksid joonistada või maalida pildi heast õpetajast – milline ta on ja millised omadused tal on.
Samuti kutsume üles kõiki blogijaid, Twitteri ja Facebooki kasutajaid selsamal päeval kell 10 kirjutama ühest oma heast õpetajast.

„Meie eesmärgiks on Hea õpetaja kuu alguses tõstatada küsimus, et milline on hea õpetaja,“ ütles üks teemakuu algatajatest, Tartu Forseliuse gümnaasiumi õpetaja Lauri Tankler. „Eelkõige on just õpetajatel endil vaja teada, et neid väärtustatakse ja nende häid omadusi peetakse oluliseks.“

Samuti on kuu eesmärk tuua rohkem helgeid päid õpetajaks õppima.

Hea õpetaja kuu tegevustes on praeguseks soovinud osaleda ligi sada üldhariduskooli ja lasteaeda.

Hea õpetaja kuud aitab läbi viia sihtasutuse Archimedes õpetajahariduse edendamise programm Eduko, mida rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondist.


„Olen seda meelt, et kõige silmapaistvamad ja säravamad noored peaksid õppima õpetajaks,“ rääkis Noore Õpetaja Huviklubi juht ja Hea õpetaja kuu eestvedaja Alo Lõoke. „Kui tahad muuta maailma, tule õpi õpetajaks!“

Hea õpetaja kuu toob üldhariduskoolidesse ja lasteaedadesse hulga erinevaid üritusi, kus saavad osaleda õpetajad, õpilased, lapsevanemad, vilistlased, tudengid ja tegelikult kõik inimesed, kelle jaoks on olulised haridus ja kool.

Oktoober on jaotatud neljaks teemanädalaks, millest esimesel on õpetajaks õppijatel võimalus minna üldhariduskoolidesse abiõpetajateks, teisel nädalal pööratakse tähelepanu lapsevanemate kaasamisele koolides.

Kolmandal nädalal (16.-20. oktoobril) toimub juba kevadest tuttav üritus Tagasi Kooli, kus kõigil on võimalus minna oma kooli tagasi andma ühte tundi. Neljandal nädalal, koolivaheajal, langeb tähelepanu eelkõige õpilastele ja nende edasiõppimise võimalustele.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ