Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Meediakasvatuse koolitus üllatas lasteaiaõpetajaid 25. veebruar 2010

eduko  

16. ja 17. veebruaril toimus Tallinna Pedagooglise Seminari ja Eduko koostöös Meediakasvatuse meistriklass lasteaiaõpetajatele (koolituse PDF). Koolitajaks oli Soome meediakasvatuskeskuse Metka koolitaja Anu Ruhala.


Koolitusele kogunes osalejaid üle Eesti. Sisutihedad koolituspäevad andsid kohalikele lasteaiaõpetajatele võimaluse tutvuda Soome meediakasvatuse saamisloo ja põhialustega ning läbi tehti mitmeid vahvaid praktilisi harjutusi ja ülesandeid.


Õpetajad said koolitajale küsimusi esitada ja seda võimalust kasutati usinasti. Meeldiv oli näha, et teema tekitas omavahelisi diskusioone ja harivaid mõttevahetusi.


Kuna meediakasvatuse teemavaldkond on Eesti lasteaiaõpetajate hulgas täiesti uus, olid osalejate ootused väga erinevad.


Koolituse tagasiside näitab aga, et Eesti lasteaiaõpetaja tunnetas koolitusejärgselt tugevalt valdkonnaga tegelemise vajadust ning ootab koolitusi ja õppematerjale, et lapsi paratamatult ümbritsev meediakeskkond neid harivaks muuta, meediaohtusid teadvustada ja lapsevanemaid meediakasvatusse kaasata.


Koolitusel osalejad olid aktiivsed ja koostöövalmid tagasiside andjad, mis võimaldas saada väärtuslikku teavet valdkonna arendamiseks Eestis.


Koolitaja Anu Ruhala rääkis, et eelkooliealiste meediakasvatuse sisseviimisega tegeleb Soome riik aktiivselt aastast 2005 3-aastase riikliku projekti Mediamuffinsi toel. Projekti käigus koolitati üle riigi lasteaiaõpetajaid, töötati välja ja piloteeriti õppematerjale ning viidi läbi mitmeid uurimusi.


Soome kogemus ning koolitusel osalenud õpetajate positiivne tagasiside ja innustumine annab kindlust valdkonnaga Eestis aktiivsemalt tegeleda. Mõtteid ja plaane selleks jagub.Pildi autor: Kristi Vinter

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ