Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Algas „Tagasi kooli“ nädal 19. oktoober 2009

eduko  
Sellest esmaspäevast reedeni toimuva „Tagasi kooli“ nädala raames annavad ligi 300s Eesti koolis tunde üle 800 külalisõpetaja

19.-23. oktoobrini toimuval „Tagasi kooli“ nädalal on kõigil võimalus anda oma panus Eesti koolihariduse edendamisse ja mitmekesistamisse ning viia läbi vähemalt üks koolitund.


Paljude teiste külalisõpetajate seas annavad tunde Toomas Hendrik Ilves (Haljala gümnaasiumis Lääne-Virumaal), Kati Murutar (Lindi lasteaed-algkoolis Pärnumaal), Tarmo Kõuts (Laulasmaa põhikoolis Harjumaal), Mait Klaassen (Tartu Tamme gümnaasiumis), Ülle Lichtfeldt (Rakvere reaalgümnaasiumis), Margus Metstak (Maardu gümnaasiumis Harjumaal), Sandra Nurmsalu (Raasiku põhikoolis Harjumaal) ja Reet Linna (mitmetes suuremates ja väiksemates koolides üle Eesti).


Võrreldes varasemate kordadega rekordarv - enam ligi 300 kooli üle Eesti ootavad koolitundi andma ning õpilastega väärtuslikke töö- ja elukogemusi jagama eri valdkondade spetsialiste, lapsevanemaid, vilistlasi ja üliõpilasi.


Tänaseks on enim külalisõpetajaid - ligi 150 - registreerunud tundi andma Tallinnasse, samuti on aktiivsemate maakondade hulgas Tartumaa, Lääne-Virumaa, Harjumaa ja Viljandimaa.


Iga kolmandat tänaseks kinnitatud tundi on läbi viimas vilistlased.

Tundides käsitletavad teemavaldkonnad on tõeliselt mitmekesised. Mõned näited: Vana-Egiptus, kuidas minna oma äriideedega maailma vallutama, digitaalne filmitegemine, lõikeid opereti ja muusikali ajaloost, väikeloomad, lennundus, leiva küpsetamine, e-riik, sihikindlus ja edasipürgimine, kunst minu sees ja ümber, innovatsioon, fotograafia.


Ligi 100 külalisõpetajat osales ka tunni ettevalmistamise koolitustel Tallinnas ja Tartus, kogudes näpunäiteid ja soovitusi tegevõpetajatelt.

Sadade tegusate kodanike hulgas lähevad koolidesse tunde andma ka president Toomas Hendrik Ilves ning paljud meie ühiskonna tuntud tegelased: Jaanus Rohumaa, Heidy Purga, Katrin Viirpalu, Aleksei Turovski, Andrei Korobeinik, Argo Ader.

„Mul on südamest hea meel nii algatusega liitunud koolide kui külalisõpetajate rohkuse üle. Samuti on hea meel, et "Tagasi kooli" nädala raames lähevad tunde andma väga paljude erinevate eluvaldkondade esindajad ja terve hulk ärksaid üliõpilasi,“ rääkis „Tagasi kooli“ nädalat korraldava Sihtasutuse Noored Kooli juht Kaire Kroos.

Algav "Tagasi kooli" nädal on järg 2007. ja 2008. aastal Sihtasutuse Noored Kooli poolt korraldatud "Tagasi kooli" nädalatele.


Nüüd, oktoobris, toimub „Tagasi kooli“ nädal esimest korda Hea õpetaja kuu raames, mida koordineerib Euroopa Liidu sotsiaalfondist rahastatav programm Eduko.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ