Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Täna algab algajate õpetajate arengu toetamise alane rahvusvaheline konverents 09. mai 2012

eduko  
9.-11. mail  toimub Tallinna Ülikoolis algajate õpetajate arengu toetamise alane rahvusvaheline konverents "Supporting New Teachers in Europe". Konverentsi eesmärgiks on õpetajate koolitajatele, mentoritele ja ka haridusasutuste juhtimisega kokkupuutuvatele spetsialistidele algajate õpetajate tööd puudutavate uuringu-tulemuste ja alustavate õpetajate kohanemist toetavate kogemuste jagamine.

 

"Algajate õpetajate integreerimine õpetajakutsesse on sotsiaalne protsess, kus lisaks varasemale ettevalmistusele on mentoril, kolleegidel ja kooli juhtkonna suhtumisel oluline roll. Uuringud kinnitavad, et koostöö organisatsioonis ja noore õpetaja kaasamine kooli arengusse
toetab tema professionaalset arengut ja on määravaks tema kutsekindluse kujunemisel," kommenteerib konverentsi teema olulisust üks konverentsi peaorganisaatoritest, Tallinna Ülikooli arendusprorektor Eve Eisenchmidt.


"Eestis rakendatakase noorte õpetajate tugiprogrammi 2004. aastast, mille raames õpetajakoolituse lõpetanud nooremõpetajad läbivad kutseaasta. Kutseaasta eesmärk ongi toetada algaja õpetaja kohanemist haridusasutuse kui organisatsiooniga, tema professionaalsete kutseoskuste arengut ning pakkuda tuge kogemuste puudumisest tekkivate probleemide lahendamisel. Eesti mudelit peetakse huvitavaks ja kooliarendusega tihedalt seotuks ning ka mitmed Euroopa riigid on selle vastu huvi tundnud," lisab ta.

 

Konverents algab kolmapäeval, 9. mail kell 10 Mare hoone ruumis M-218. 

 

Konverentsi programm ning ettekannete teesid on kättesaadavad siit.   

 

Lisainfo:

Katrin Poom-Valickis, telefon 619 9736, e-post: katrinpv@tlu.ee

 

Teate edastas: 

Katrin Reimann, Tallinna Ülikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakond

Telefon 640 9215, 5303 0146, e-post: katrin.reimann@tlu.ee

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ