Tahame, et Eesti koolis töötaks vaid parimad õpetajad!

 

Täna "KoolOnis": vastakas õpilaste esimesse klassi astumise kord 28. märts 2011

eduko  

Tänase "KoolOni" teemaks on õpilaste esimesse klassi astumise kord. Tallinn võttis vastu määruse, mis reformib esimesse klassi astumise korda. Selle kohaselt säilivad Tallinna koolides esimese valikuna kooli soovi korral koolikatsed, kusjuures nüüd võivad kõik Tallinna lapsed kandideerida kõikidesse pealinna koolidesse, kandideerimiseks on vaja vaid lapsevanema avaldust.

 

Määrus tekitas vastakaid arvamusi, nüüd on aga asi koguni niikaugel, et õiguskantsler Indrek Teder võttis määruse luubi alla ning uurib eelkõige seda, kas Tallinna elukohajärgse munitsipaalkooli määramise tingimused ning kord vastavad põhikooli- ja gümnaasiumiseadusele (PGS) ning põhiseadusele.

 

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg on öelnud, et tema hinnangul on värske määrus vastuolus PGSi mõttega ning „lõhnab seaduse eiramise järele“. Mida see määrus endast aga tegelikult kujutab, kellele see kasulik, kellele kahjulik on, selle üle arutlevad saates Tallinna Haridusameti juht Andres Pajula, Pelgulinna Gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur, Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi ning lapsevanem ja poliitik Liisa Pakosta.

 

„KoolOn“ jõuab KUKU eetrisse esmaspäeviti kell 13 ja kordusena sama päeva õhtul kell 19, saadet juhib Kristel Kossar.

 

Saated on järelkuulatavad siit: http://podcast.kuku.ee/saated/koolon/.

 

Lisainfo: Maiki Voore, maiki.voore@tlu.ee, 640 9142.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Vastus:
Email again:
Programmi raames läbi viidud haridusuuringud võtab kokku Eduko uudiskiri nr 7. Lõpparuanded leiate siit

Tähistasime oma edukat koostööd Hariduse koostööpäevadel!!

Vaata lisa koostoopaevad.archimedes.ee 

Jäädvustas: Joonmeedia OÜ